NORMANDIA - STATEK WIKINGÓW"Normandia" wykazuje się znakomitą dzielnością morską zarówno pod silnikiem "Leyland" o mocy 148 Kw, jak też pod żaglem rejowym.

Długość jednostki wynosi 17,9m,szerokość 5m, zanurzenie 1,9m. Do budowy kadłuba użyto drewna dębowego a szkielet pokryto klepkami metodą na styk. Przy burcie umieszczone zostały tarcze wojowników, natomiast dziób przyozdobiono smoczym łbem wyrzeźbionym przez twórcę ludowego.

Niesamowita atmosfera panująca na łodzi, precyzyjnie wykonane zdobnicze ornamenty, spoglądająca dumnie z rejowego żagla podobizna króla wikingów Henryka Czerwonego sprawią, że poczują się państwo jak prawdziwi wojownicy normańscy i z uśmiechem na twarzy wyruszą w poszukiwaniu przygód i niesamowitych wrażeń. Rejsy "Normandią" odbywają się codziennie od 24.06 do 31.08 od 9°do późnych godzin popołudniowych. Na pokładzie przygotowane są miejsca dla 41 osób. Poza sezonem jednostka zmienia swój charakter. Z łodzi wikingów przeobraża się w kuter wędkarski. Wszystkim amatorom wędkarstwa oferujemy ogólnodostępne, jednodniowe rejsy po Morzu Bałtyckim, rozpoczynające się od 1 listopada 2000 roku. Kuter wyposażony jest w nowoczesną aparaturę(odbiorniki nawigacji satelitarnej, radar echosondę), przy pomocy których można znaleźć dobre łowisko i rozpocząć połowy głównie na dorsza. Entuzjastów wędkowania interesujących się żyłkami, spławikami i haczykami zachęcamy do wyjazdu na pełne morze.

Wszystkim turystom i wędkarzom zapewniamy komfortowe warunki podróży. Na pokładzie udostępniona jest mesa, gdzie można odpocząć przy szklance kawy, herbaty i orzeźwiającego napoju. Kto raz skorzysta z naszej oferty będzie ciągle wracał, by ponownie odbyć rejs po wodach Bałtyku. Naprawdę warto .
Zapraszamy.
Kontakt telefoniczny
509 327 808