Relacje   
Nadbałtycka Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej 2005-09-07
Pomorskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych zorganizowało w dniach 5-7 września imprezę pod hasłem "Nadbałtycka Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej". W Spartakiadzie udział wzięła młodzież z wielu miejscowości. Na zajęciach żeglarskich zorganizowanych na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku poznawano zasady i techniki żeglowania, aby potem móc rywalizować na wodach Zatoki Puckiej o cenne nagrody. Pogoda dopisała i uczestnicy po raz pierwszy mogli poczuć smak żeglarskiej przygody. 7.09 nastąpiło uroczyste zakończenie Spartakiady połączone z festynem na Rynku w Pucku. Można było bawić się przy muzyce na żywo, atrakcją były występy zespołów C.Z.A.D., Timur i jego drużyna oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Dla wszystkich przewidziano gry i zabawy, loterię fantową, poczęstunek- stół wiejski, grochówka. Można było podziwiać pokazy ratownictwa a także wystawę samochodową połączoną z jazdą próbną. Uczestnicy zawodów żeglarskich otrzymali cenne nagrody, m.in. sprzęt RTV, dwudniowy rejs po morzu.
fotorelacja
IV Festiwal Dorsza Zakończony 2005-09-04
4.09 w porcie we Władysławowie odbył się IV Festiwal Dorsza, który był wielką atrakcją zarówno dla wypoczywających jeszcze u nas turystów, jak i mieszkańców. Można było przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie, posłuchać znanych i popularnych przebojów zespołu CITY NOISE a także wziąść udział w zorganizowanych zabawach i konkursach z nagrodami. Najlepsi wędkarze, którzy wzięli udział w zawodach o puchar Burmistrza Miasta Władysławowa otrzymali cenne nagrody, m.in. echosondę, wysokiej klasy sprzęt wędkarski,pobyt na wyspie Borholm. Każdy uczestnik zawodów otrzymał również siatkę upominków.
fotorelacja
Biesiada Kaszubska 2005-09-02
02 września 2005 roku w namiocie przy porcie odbyła się biesiada kaszubska zorganizowana przez Biuro Promocji Miasta i Miejską Bibliotekę Publiczną we Władysławowie. Dla turystów i mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Można było pośpiewać i potańczyć przy muzyce zespołów Koleczkowianie, Kaszubianki i kapeli Józefa Roszmana. Przewidziano również konkursy z nagrodami i degustację dzika. Impreza zakończyła się o 24:00 pokazem sztucznych ogni.
fotorelacja
A po finale morska przygoda... 2005-08-28
Następnego dnia po rozstrzygnięciu naszego konkursu. Zafundowaliśmy dziewczynom i zaproszonym gościom kolejną porcję wrażeń - rejs statkiem wikingów "Normandia"
fotorelacja
Pożegnanie Lata oraz Wybory Perełki Nordy 2005 2005-08-27
Już od 18:00 rozpoczęła się ostatnia impreza lata 2005. Wystąpił zespół C.Z.A.D. w repertuarze lubianej i popularnej muzyki polskich i zagranicznych wykonawców. Zagrał również zespoł lansujący muzykę rockową "Nieznani Sprawcy". Publiczność wspaniale się bawiła podczas pokazów iluzji na wesoło w wykonaniu maga Ziutiniego. Podczas imprezy została wyłoniona najsympatyczniejsza dziewczyna lata 2005r. Laureatką została Kinga z Maradek koło Mrągowa, kolejne miejsca zajęły: 2.Katarzyna z z Torunia
3.Natalia z Bytomia
4.Agata z Zabrza
5.Alicja z Władysławowa
6.Dorota z Kielc
Miss publiczności została również Katarzyna z Torunia.Całość jak zwykle wspaniale poprowadził dziennikarz muzyczny Maciek Józefowicz.
fotorelacja
Wycieczka finalistek Perełki Nordy 2005 2005-08-27
W dzień finału zabraliśmy nasze dziewczyny i zaproszonych gości na wycieczkę na Półwysep Helski. Najpierw odwiedziliśmy Kamping "Małe Morze", gdzie finalistki, dzięki uprzejmości firmy PUP Abruko, mogły skorzystać z rejsów motorówkami po Zatoce Puckiej. Później zaprosiliśmy je do fokarium w Helu.
galeria zdjęć
Z naszymi finalistkami w Centrum Rekreacji Aktywnej 2005-08-26
Dla Finalistek konkursu "Perełka Nordy 2005", przygotowaliśmy wiele atrakcji. Pierwszego dnia, po przyjeździe zabraliśmy je do Centrum Rekreacji Aktywnej, aby spróbowały swoich sił w jeździe konnej.
fotogaleria
Kampania "Czyste Plaże" 2005-08-24
Na plaży we Władysławowie odbyła się akcja edukacyjna, której głównym elementem było zbieranie aluminiowych puszek po napojach. Fundacja Recal zorganizowała warsztaty edukacyjne prowadzone na koloniach i obozach. Na warsztatach poruszane były tematy związane z recyklingiem opakowań, przede wszystkim aluminiowych
zdjęcia
Z Perełką Nordy na Małym Morzu 2005-08-22
Dzisiaj mieliśmy okazję zamienić kilka zdań z laureatką konkursu "Perełka Nordy 2004" - Iwoną z Rudy Śląskiej. Jedną z nagród jakie otrzymała, był pobyt na campingu Małe Morze. Iwona w rozmowie z nami powiedziała, że jest zadowolona z wzięcia udziału w konkursie i namawiała inne dziewczyny do pójścia w swoje ślady.
zdjęcia
Kraina różnorodności 2005-08-21
Na naszym wybrzeżu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto odwiedzić latarnię w Rozewiu, gdzie znajduje się wystawa poświęcona historii latarnictwa. Jak głosi legenda, to właśnie tutaj Stefan Żeromski pisał "Latarnika". Dlatego właśnie obok latarni znaleźć można tablicę poświęconą pamięci pisarza. Na latarnię morską warto wejść także dla wspaniałego widoku jaki się z niej roztacza. Niedaleko w Chłapowie trafić można na "prawdziwy" dziki zachód. Jest tu nawet pociąg jakby żywcem przeniesiony z prerii Texasu. Na brzegu klifu "gotuje się do lotu".... Tu-134.
galeria zdjęć
Zatoka pełna żagli 2005-08-19
Słońce i wiejący wiatr to raj dla widnsurfingowców. Na campingach na półwyspie, takich jak Solar, Chałupy III czy Małe Morze, można było spotkać dziś, i tych zaawansowanych i tych stawiających "pierwsze kroki" na desce. Lubiący wypoczywać w bardziej tradycyjny sposób zażywali słonecznych kąpieli na plażach
galeria zdjęć
Jastrzębia Góra 2005-08-18
Jastrzębia Góra to kurort znany już z okresu międzywojennego. Wrażenie robi tu wysoki klif, który jest śiadectwem potęgi działania połączonych sił morza i wiatru. Chętni mogą obejrzeć okolicę z góry - z polowego lotniska startuje poczciwa Wilga, będąca ruchomym punktem widokowym.
galeria zdjęć
Z wizytą w Karwi 2005-08-17
Karwia to mała miejscowość, jednak latem pełna ruchu i gwaru. Zwłaszcza teraz, kiedy świeci słońce, na plaży spotkaliśmy wielu wczasowiczów, nad bezpieczeństwem których czuwają ratownicy. Drzewa, których tu dużo, dają cień spragnionym ochłody. Sporym zainteresowaniem ciesza się też liczne stoiska handlowe.
galeria zdjęć
Nareszcie słońce wyszło zza chmur 2005-08-15
Spagnieni słońca wczasowicze tłumnie wylegli na plaże. Mnóstwo ludzi korzysta z kąpieli tych wodnych i tych słonecznych. Entuzjaści aktywnego wypoczynku pływają na bananie ciągniętym przez motorówkę, nad plażą majestatycznie przelatują paralotnie.
galeria zdjęć
Turniej Piłki Nożnej 2005-08-14
W dniu dzisiejszym na stadionie OPO Cetniewo odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa. Mecze rozgrywano w systemie skróconym - połowa trwała 10 minut. Zwyciezcą turnieju został zespół ze Starzyna. Jak podkreślają organizatorzy, mecze przebiegały w bardzo sportowej atmosferze.
fotorelacja
III Kowbojski Piknik Western 2005-08-13
Trzeci już Kowbojski Piknik Western odbył się w żwirowni w Centrum Rekreacji Aktywnej przy ulicy Żwirowej. Organizatorzy przygotowali następujące konkurencje: Ranch Trail (ścieżka renczerska), Pole Bending (slalom miedzy tyczkami), Barrel Racing (wyścig dookoła trzech beczek), Single Roping (zawody w rzucie lassem z siodła). Sędziujący zawody nie byli zbyt rygorystyczni, ponieważ w całych zawodach chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Rozegrano również mecz piłki konnej !!! "Ekipa Darsena" contra "Reszta Świata", który zakończył się wygraną "Reszty Świata" 11:7. Organizatorzy zapowiadają następne edycje tej ciekawej imprezy.
fotorelacja
Z wizytą w kaszubskiej galerii 2005-08-09
Dzisiaj odwiedziłyśmy kaszubską galerię pana Wojciecha Wesserlinga.W niewielkich rozmiarach drewnianej budce znajduję się mnóstwo przedmiotów związanych z kulturą kaszubską.Pan Wojciech rzeźbi od 1996 roku, w kaszubskiej galerii można kupić również jego własne dzieła,które nie tylko rzeźbi,ale również maluje.Pan Wojciech tworzy głównie postaci religijne,dzisiaj mogłyśmy zobaczyć jak to robi.Wszystkich,którzy chcieliby mieć pamiatkę z Kaszub zapraszamy do galerii kaszubskiej.
galeria zdjęć
Z wizytą na Solarze 2005-08-08
Letni wietrzyk nie przeszkadza nikomu, a już na pewno nie windsurfingowcom, którzy "oblegają" camping Solar na półwyspie. Dla nich są to wspaniałe warunki do uprawiania ulubionego sportu. Na plaży od strony morza spotkać można spragnionych słonecznych kąpieli, lub trunków z baru, który mieści się w prawdziwej hawajskiej chacie.
galeria zdjęć
Aleja Gwiazd Sportu VI Edycja 2005-08-06
Na tegoroczną edycję Alei Gwiazd Sportu organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Zaczęło sie o 12:00 od pokazu fechtunku. O 14:00 spod Urzędu Miejskiego wystartował otwarty bieg na 1 milę morską o Puchar Burmistrza Władysławowa, który to bieg, co ciekawe, wygrał 18-letni Nowozelandczyk. Główna uroczystość rozpoczęła się o 15:00. W tym roku na Alei zajaśniały nowe gwiazdy: Sylwii Gruchały (szermierka), Zbigniewa Bońka (piłka nożna), sir Edmunda Hillarego (himalaizm), Bronisława Malinowskiego - (lekka atletyka), Tadeusza Pagińskiego - (fechmistrz), Zygmunta Smalcerza - (podnoszenie ciężarów). Na scenie grały zespoły Detko Band i Ha-Dwa-O. Wieczorem organizatorzy przygotowali dla gwiazd i zaproszonych gości uroczysty bankiet, podczas którego wręczyli sponsorom i patronom imprezy, pamiątkowe podziękowania. Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.
fotorelacja
Aleja Gwiazd Sportu 2005 - Panel Polityki 2005-08-05
Dzień przed główną uroczystością odsłonięcia gwiazd na alei, sportowcy, zaproszeni goście i dziennikarze spotkali się w Hotelu "Rejs" na panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez tygodnik "Polityka". W sympatycznej atmosferze, z muzyką w tle, toczyła się dyskusja na tematy nie koniecznie związane ze sportem.
galeria zdjęć
Rybka we Władku Bis 2005-08-05
Rybka we Władku Bis to cykliczna już impreza odbywająca się co roku w sierpniu we władysławowskim porcie. Tym razem szczególny aplauz publiczności wzbudził występ, wykonującego rockowe standardy, zespołu Snajper. Konkursy i zabawy z publicznością prowadził Maciek Józefowicz. Impreza zakończyła się późną nocą, przy spokojnych dźwiękach muzyki gwiazdy wieczoru - zespołu Zayazd.
fotorelacja
Wszyscy kochamy robić zakupy 2005-08-04
W Jastrzębiej Górze każdy odnajdzie coś dla siebie. Dziś szczególnie oblegane były kramiki z pamiątkami, gdzie można zakupić śmieszna pocztówkę albo kolorowe muszelki, które przez cały rok będą przypominały o wakacyjnych przygodach tego lata. Jednak trzeba powiedzieć, że hitem tego sezonu są z pewnością pluszowe foczki.
galeria zdjęć
Internet dla każdego 2005-08-02
Okazuje się, że internet stał się niezbędnym i nieodłącznym elementem naszego życia, często bowiem korzystamy z jego usług. Ostatnio gościem naszej kafejki i to zupełnie przypadkowym był Janusz Korwin Mikke (wyjątkowo bez muchy) z Uni Polityki Realnej. Jak sam podkreślił odwiedził Władysławowo wyłącznie w celach zawodowych, a o wakacjach może na razie tylko pomyśleć. Internet więc, potrzebny mu był do pracy.
zdjęcia
Kaszubskie Łodzie pod Żaglami 2005-07-31
Dziś w Chałupach odbyła się kolejna edycja imprezy, której największą atrakcją, są widowiskowe regaty łodzi wiosłowych, pychowych i żaglowych. Chałupy i impreza "Kaszubskie Łodzie pod Żaglami", są jednym z ostatnich miejsc, gdzie można zobaczyć w akcji prawdziwe drewniane łodzie, jakie służyły do połowów rdzennym mieszkańcom półwyspu. Oprócz regat, licznie przybyli widzowie, mogli posłuchać zespołów kaszubskich: Modraki, Morzanie, Koleczkowianie i Kaszubianki. Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazy rzemiosła i narzędzi rybackich, sztuki ludowej i kulinariów kaszubskich.
fotorelacja
Dzień Ryby na Helu 2005-07-30
Dzień 30-stego lipca był dniem pełnym atrakcji. Dzisiaj po raz pierwszy Hel obchodził "Dzień Ryby". Fetowanie rozpoczęło się o godzinie 9-tej na Bulwarze Nadmorskim.Nasza ekipa również brała udział w tej uroczystości.Byliśmy uczestnikami konkursu gastronomicznego,w którym oceny jakości i smaku potraw dokonała Osobowość Kulinarna Roku-Karol Okrasa.Tuż po konkursie wszyscy mieli okazję degustować potrawy rybne.W tym roku prym wiódł dorsz.Oprócz smacznych potraw można było otrzymać oryginalny długopis i pocztówkę z suchą pieczęcią Helu,z rąk samego burmistrza miasta p.Mirosława Wądołowskiego.Po przekąskach,szantowy zespół Zejman&Garkupel podbijał serca swoimi utworami i poczuciem humoru.Nie zabrakło również konkursów i ngród.Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne takie świeto w przyszłym roku.
fotorelacja
Na plaży fajnie jest 2005-07-30
Wczoraj wreszcie pojawiło się słoneczko, co zaowocowało tłumami na plaży. Spragnieni słonecznych promieni, opalenizny, wygrzewania na piasku turyści licznie przybyli na plażę. I mimo, że momentami słońce chowało się za chmurami i pojawiała mgła, nawet wówczas nie ubywało plażowiczów. Nie pozostaje nam nic innego jak prosić słońce, aby codziennie mocno nam świeciło.
galeria zdjęć
Hallerówka 2005-07-29
W drewnianym budynku z lat 20-tych, będącym niegdyś domkiem letniskowym, mieści się Centrum Pamięci gen. Hallera. W domku tym generał spędzał niegdyś wakacje. Od 1990 r można zwiedzić tu ekspozycję i pamiątki po Generale.
fotogaleria
Widziane z góry.. 2005-07-28
Niedawno mogliście podziwiać Władysławowo i Wybrzeże widziane z wysokości 45 metrów. Dzisiaj znależliśmy się z naszym aparatem bliżej nieba i zrobiliśmy podobne, aczkolwiek inne ujęcia. I choć 63 metry to nie jest jeszcze straszna wysokość,to jednak były momenty,w których drżała mi ręka. Spragnionych spoglądania na wszystko z góry zapraszamy na wyższy poziom tarasu widokowego znajdującego się we Wieży Domu Rybaka przy ulicy Gen.Hallera 19, natomiast sympatyków fotografii zapraszamy na naszą fotorelację.
fotorelacja
Jazdy konno 2005-07-27
Entuzjaści jazdy konnej mogą odbyć przejażdżki konne w Centrum Rekreacji Aktywnej we Władysławowie.Centrum to oferuje możliwość nauki jazdy pod nadzorem instruktorów.Profesjonaliści mogą jeździć konno na specjalnie do tego wyznaczonym fragmencie plaży.Bardzo miła atmosfera,fachowa nauka i wspaniałe konie sprawiają,że chętnych nie brakuje!
fotorelacja
Przerażające pająki 2005-07-26
Najstraszliwsze tarantule i skorpiony świata zobaczyć można w Jastrzebiej Górze w galerii "Remiza". Za szklanymi szybami widać różnobarwne pająki pochodzące z różnych stron świata.
galeria zdjęć
Wystawa średniowiecznych narzędzi tortur 2005-07-25
Azjatyckie trzewiki, maska hańby, krzesło inkwizytorskie - to tylko niektóre z narzędzi, które służyły w średniowieczu podczas pogromów czarownic i do torturowania heretyków. Wystawa poświęcona narzędziom tortur znajduje się w Jastrzębiej Górze. Na ekspozycji zobaczyć można wymyślne mechanizmy, mające powodować bolesną, powolną śmierć. Obok każdego eksponatu znajdują się szczegółowe opisy posługiwania się tymi narzędziami.
galeria zdjęć
Taras widokowy 2005-07-24
Dzisiaj pozwoliłyśmy naszym oczom rozkoszować się widokiem jaki roztacza się z tarasu widokowego mieszczącego się na wieży Domu Rybaka ul. Gen. Hallera 19. Z tarasu widokowego doskonale widać panoramę Półwyspu Helskiego. Taras ma 2 poziomy, pierwszy na wysokości 45 m, a drugi 63m - to idealne miejsce do uwieczniania ślicznych widoków. Zapraszamy
fotogaleria
Rejs na kuźnicką Rewę. 2005-07-23
23 lipca wraz z innymi kutrami rybackimi wyruszyliśmy z naszą kamerą w rejs na wyspę Rewę. Rejs w towarzystwie Ślązaków i niezbyt dopisującej pogody, należał do bardzo przyjemnych i radosnych. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem potwierdzali przynależność Rewy do Kuźnicy. I mimo, że niezbyt korzystne warunki atmosferyczne nie pozwoliły nam postawić stóp na wyspie, to widoczne z pokładów kutrów kormorany wywołały mnóstwo szczerych i radosnych uśmiechów. Kiedy rejs dobiegł końca, na turystów czekał kaszubski festyn i kolejne atrakcje.
fotorelacja
Bogini Bikini 2005-07-22
La Plage - największy namiot Pomorza przepełniony był wczoraj po brzegi ludźmi szukającymi dobrej zabawy. Lekka housowa muzyka wprawiała w ruch każdego. Główną atrakcją wieczoru był konkurs piękności, który miał wyłonić boginię bikini. W konkursie, który poprowadził Piotr Zelt, wystartowało 5 dziewczyn. Dziewczyny w rytm muzyki prezentowały się w strojach bikini. Publiczność pod sprawiedliwym okiem Piotra Zelta wyłoniła "Boginię Bikini". Impreza trwała do wschodu słońca, czekamy na kolejne...
fotorelacja
Muzyczna biesiada - Karwia 2005-07-21
Strugi dosyć obfitego deszczu nie przeszkodziły turystom i mieszkańcom Karwi bawić się na Muzycznej Biesiadzie w Karwi. Publiczność bawili zespół Dylemat, Józef Roszman z kapelą Plesta. Na koniec wystąpił Andrzej Rosiewicz, który swoim poczuciem humoru i przezabawnymi anegdotami sprawił, że każdy, z parasolem lub bez zapomniał, że pada.
fotorelacja
Bobasy na wakacjach 2005-07-20
Młody, starszy, duży, większy, mniejszy, grubszy, chudszy to nie ma znaczenia. Wczasy są dla wszystkich. Dzisiaj przyglądałyśmy się niemowlakom na wakacjach. One są zawsze uśmiechnięte, zawsze zajęte, zawsze prawdziwe, beztroskie. Aż miło popatrzeć. Szkoda, że nie jesteśmy w ich wieku. Buziaki dla bobasów.
fotogaleria
Port we Władku 2005-07-19
Mimo brakującego słońca port we Władysławowie przepełniony był turystami, których oprócz widoku wielu statków rybackich i kutrów przyciąga możliwość odbycia rejsu po Bałtyku. My także postanowiłyśmy wypłynąć w taki rejs. Wybrałyśmy Normandię. Ten statek stylizowany na okręt wikingów, zaliczny jest do największych tego typu w Porcie we Władysławowie. Jego szerokość wynosi 5m, a zanurzenie ponad 1,9m. Pokład może pomieścić nawet 41 osób. Chętnych nei prakuje, dlatego też neimal co 45 min Normandia wyrusza na morze.
galeria zdjęć
Ulicami Władysławowa 2005-07-18
Mimo, iż pogoda nie zawsze dopisuje, na ulicach Władysławowa widać tłumy spacerująch turystów. Dzisiaj wzrok i zainteresowanie spacerowiczów przyciągnęła jazda lub też jej umiejętność na nietypowym rowerze z zamontowaną odwrotnie kierownicą, wojskowy motocykl i możliwość przejażdżki na nim. Gama różnorodnych atrakcji sprawia że ulice są zawsze pełne i tu uwaga i jednocześnei prośba dla mobilnych o szczególne zachowanie ostrożności. Ponadto liczne bary, kawiarnie, restauracje i pizzerie otwarte do poźnych godzin oferują nam dodatkowe kalorie.
galeria zdjęć
Bungie 2005-07-17
Dla żądnych wrażeń, coś specjalnego ! Każdy może sprawdzić swoją odwagę - wjechać kilkadziesiąt metrów do góry, rozejrzeć się i .... po prostu skoczyć !
galeria zdjęć
Lunapark Sowiński 2005-07-17
NA turystów w Lunaparku "Sowiński" we Władysławowie, czeka wiele rozrywki. Niektórzy wybierają bardziej spokojne atrakcje tj. przejażdżki na kucyku, pokazy filmów trójwymiarowych, jeżdżące filiżanki, natomiast rządni wrażeń decydują się na jazdę: MOVE IT, ROLLERCASTEREM, tudzież na odwiedzenie Zamku Strachu. Nie ma taiej osoby, która nudziłaby się w takim miejscu jak Lunapark "Sowiński" we Władysławowie. W tle słychać wesołą muzykę. Tak jak w każdym parku rozrywki nie zabrakło też loteri, kramów z łakociami i strzelnicy.
fotogaleria
Ośrodek Sportu - Cetniewo 2005-07-16
Wszyscy wczsowicze, którzy mają dość ciągłego leżenia na plaży, mogą uprawiać swój ulubiony sport w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - korty tenisowe, pływalnia, boiska do piłki nożnej itp. A wszystko w otoczeniu bujnej zieleni, gdzie w cieniu drzew można pospacerować i mile spędzać czas.
galeria zdjęć
Przystań Żywiec 2005-07-16
Na władysławowską plażę zawitała impreza organizowana przez jeden z największych polskich browarów. Publiczność oglądać mogła pokazy breakdance, trialu rowerowego i zorbingu. Natomiast wieczorem na scenie pojawiły się gwiazdy: Reni Jusis, Lech Janerka, Voo Voo i Raz Dwa Trzy.
fotorelacja
W krainie motyli 2005-07-15
Wczasowicze mają wiele możliwości spędzania czasu we Władysławowie. Ciekawi okazów przyrodniczych mogą choćby zachwycić się pięknem wspaniałych barw i form motyli.
fotogaleria
Muzyczne Spotkania 2005-07-14
W Jastrzębiej Górze odbyła się kolejna z cyklu letnich imprez organizowanych przez Biuro Promocji Miasta Władysławowa. Przybyłą publiczność bawiły zespoły C.Z.A.D. i BOBO DANCE.
fotorelacja
Sporty wodne 2005-07-12
Kuźnica oferuje wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Żądni adrenaliny mogą spróbować jazdy na kole, które zaczepione jest do motorówki. Wrażenia są niezapomniane.
galeria zdjęć
Solar Camping 2005-07-11
Piękna, czysta plaża, tłumy opalających się ludzi - właśnie to możemy zobaczyć odwiedzając plażę na campingu Solar. A pośrodku plaży hawajska chałupa przywodząca na myśl słoneczne plaże na Oceaniee Spokojnym.
galeia zdjęć
Plaża w Chłapowie 2005-07-10
Cóż tu pisać, plaża w Chłapowie, nieco mniej gwarna niż ta w centrum Władysławowa, ale to ma swój urok, zwłaszcza dla ceniących spokój i ciszę
galeria zdjęć
Letnie centrum naszego kurortu 2005-07-09
Tłumy ludzi zadowolonych - zrelaksowanych urlopem , liczne punkty gastronomiczne, stoiska odzieżowe, a nawet małe uliczne galerie sztuki, wszystko to składa się na letni koloryt Władysławowa.
migawki
Paralotnie 2005-07-08
Wąwóz chłapowski stanowi idealne miejsce dla paralotniarzy. Widok jest niepowtarzalny. Widać kilkunastu śmiałków wznoszących się nad rozpienioną wodą.
galeria zdjęć
Kultura Kaszubów wciąż żywa 2005-07-07
W Skansenie w Nadolu odbyła się wystawa fotografii dawnych i obecnych mieszkańców Nadola. Można też podziwiać tam odrestaurowaną chałupę kaszubską. Do skansenu przybyła grupa dzieci z Białorusi i Ukrainy, które prezentowały piosenki w języku polskim i w swoich językach narodowych. Mieliśmy też okazję zobaczyć występ zespołu "Pre Karpatia" tańczącego tańce ludowe. Na przybyłych czekał pyszny chleb ze smalcem i ogórki.
galeria zdjęć
Wakacje z kaskaderem 2005-07-06
Każdy kto uwielbia zażyć odrobinę adrenaliny, odnajdzie mocne wrażenia podczas pokazu kaskaderskiego w Beczce Śmierci w Lunaparku "Sowiński" we Władysławowie. Krzysztof Taczalski, znany jako Dr Mentos jeździ na motocyklu po pionowej ścianie. Pokaz wywołuje niezapomniane wrażenia ! Zapraszamy wszystkich żądnych ekstremalnych przygód.
galeria zdjęć
Windsurfing na Małym Morzu 2005-07-05
Wszyscy entuzjaści windsurfingu mogą odnaleźć wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu na campingu "Małe Morze". Można wypożyczyć tu sprzęt i wynająć osobistego instruktora. Jak widać chętnych nie brakuje !
galeria zdjęć
Pierwszy raz na morskiej 2005-07-04
Nasze stanowisko w centrum letniego Władysławowa. Projekcje video, nasze hostessy przeprowadzają wśród wczasowiczów ankietę na temat Władysławowa
galeria zdjęć
Czas na opalanie ! 2005-07-03
Tłumy turystów wylegują się na plaży. Widać też wielu odważnych bawiących się w jeszcze nie nagrzanej wodzie. W oddali dostrzegamy ludzi pływających na wodnych bananach. Cóż za skwar.
galeria zdjęć
Rybka we Władku 2005-07-02
Gorący wieczór, setki uśmiechniętych wczasowiczów, a wokół pełno rybackich łodzi... W takiej atmosferze rozpoczęła się pierwsza duża impreza tego lata - Rybka we Władku. Pierwszy na scenę wkroczył zespół Old Czad Band prezentując bardzo żywiołowe klimaty rock&rolla. Ale to nie wszystko! Wszyscy z niecierpliwością czekali na występ gwiazdy Kai Paschalskiej, ale on miał nastąpić dopiero później... W między czasie prowadzący pan Maciek zabawiał publiczność licznymi konkursami. Nie zabrakło też prawdziwego C.Z.A.D.U.- Bartek, Ewelina i Aleksandra śpiewali znane wszystkim utwory DISCO DANCE, ale również piosenki własnego autorstwa. Młodzi roztańczyli zgromadzoną publikę. Kulminacją Rybki we Władku był występ Kai Paschalskiej. Gwiazda wykonywała utwory w duecie z Dj.Filonem. Zadowoleni ludzie rozchodzili się około godziny 24.00. Zapraszmy na kolejne imprezy lata 2005. Do zobaczenia:)
galeria zdjęć
Noc Świętojańska 2005-06-24
Na imprezie zorganizowanej przez Biuro Promocji Miasta Władysławowa, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Spragnionych i głodnych przyciągały liczne stoiska gastronomiczne. Celne oko można było wypróbować w ogródkach strzeleckich. W ramach III Edycji Festiwalu Wiatru odbyły się zawody balonowo-paralotniowe o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa. Widzowie mogli również obserwować pokazy akrobacji na paralotni. Testem mocnych nerwów, był "test na pilota", czyli stoczenie się z góry wewnatrz wielkiej kuli. Na wieczór przygotowano największe atrakcje: widowiskowe pokazy pirotechniczne (inicjowane z powietrza, z paralotni), pokazy laserowe i ognisko.
galeria zdjęć
  Czerwiec 2005  
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

  Lipiec 2005  
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  Sierpień 2005  
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

  Wrzesień 2005  
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30