strona 1/1
Dzień Kobiet


Większość z nich tego dnia cieszy się niezwykle z otrzymanych kwiatów, życzeń i różnego rodzaju upominków. Dzień Kobiet dzisiaj jest świętem powszechnym. Tak naprawdę jednak mało kto pamięta o tym, że ten wyjątkowy dzień ma niezwykle bogatą historię. Polacy kojarzą Dzień Kobiet przede wszystkim z okresem PRL. W tym dniu w czasie PRL kobiety były obdarowywanie goździkami i miały szansę na to, aby uzupełnić zapasy rajstopy czy kawy. Jako datę powstawania tegoż święta wskazuje się 1910 rok. Mówi się jednak, że pierwsze Święto Kobiet miało miejsce nie gdzie indziej jak w… starożytnym Rzymie. Dzisiaj Dzień Kobiet obchodzony jest niemal na całym świecie. Także w Polsce. Polacy bardzo świętują ten dzień. Ale inne kraje także nie pozostają z tyłu. Np. bardzo hucznie obchodzony jest Dzień Kobiet w Izraelu.

Nieodłącznym elementem Dnia Kobiet, obchodzonego oczywiście 8 marca, jest składanie życzeń. Życzenia dla kobiet można składać ustnie, ale wielu mężczyzn robi to za pomocą sms’a, kartek internetowych albo kartek tradycyjnych. Standardowe kartki na Dzień Kobiet cieszą się jednak coraz mniejszą popularnością. Trudno się temu właściwie dziwić. Wiadomo, że o wiele wygodniej i szybciej jest złożyć kobiecie życzenia za pomocą telefonu czy poczty elektronicznej. Ważne są podarunki na Dzień Kobiet i… kwiaty. Róże na Dzień Kobiet i inne kwiaty, nierzadko skomponowane w przepiękne bukiety, od zawsze towarzyszą temu wyjątkowemu świętu.

Ale prezenty z okazji Dnia Kobiet to nie wszystko. Bardzo istotne jest miłe spędzenie Święta Kobiet. Przepyszna kolacja, wyjście do teatru czy do kina – to zadowoli na pewno każdą z pań. Wyjątkowy Dzień Kobiet jest przecież tylko raz w roku. Warto zatem poszaleć. Tak, aby każda z kobiet poczuła się rzeczywiście wyjątkowo.

Ciekawostki