strona 1/1
Dzień Babci i Dziadka


Dziadkowie od zawsze pełnili niezwykłą rolę w wychowaniu wnucząt. Pełni zrozumienia i cierpliwości sprawiają, że świat staje się cieplejszy i bezpieczniejszy.

To właśnie oni wspierają w trudnych chwilach, znają radę na każde zmartwienie i dodają otuchy swym uśmiechem. Trudno zatem nie docenić ich za tą dobroć. Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy dzień, w którym możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie, za wszystko to, co od nich otrzymujemy każdego dnia - to Dzień Babci oraz Dzień Dziadka.
Warto wiec przygotować dla nich cos wyjątkowego na tą okoliczność, aby podziękować za wszelki dobroci jakimi nas obdarowują.

Pochwała tradycji
Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególny dzień. Dlatego powinni o nim pamiętać wszyscy wnukowie, niezależnie od tego, czy są dziećmi czy dorosłymi. Pragnąc propagować wartości rodzinne, wychowywać dzieci i młodzież w szacunku dla tych wartości powinniśmy sami dać dobry przykład. Zadzwonimy wiec tego dnia do nich, przynieśmy kwiaty, obdarujmy uśmiechem i nie zapomnijmy powiedzieć: dziękuję!!!

Dzień Babci
W Polsce Dzień Babci ma już ponad trzydziestoletnią tradycję, w kalendarzach pojawił się w latach 60-tych lub 70-tych XX wieku. Dokładna data ustanowienia święta oraz konkretna przyczyna jego powstania nie jest znana. Ważne jest jedno - tego dnia nasze babcie mają swoje święto, które obchodzimy w Polsce 21 stycznia.
Jest to szczególny dzień dla wszystkich babci, ale również wnuków, którzy mają okazje podziękować za wszystkie dobrodziejstwa – a jest ich naprawdę wiele. Począwszy od troski i opieki nad wnukami, przez dobre słowo i miłość do bliskich, wpajanie zasad moralnych, kształtowanie wiary, przekazywanie dziejów rodziny, dawanie przykładu obowiązkowości i pracowitości. To przecież one są zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie. Warto wiec przyłożyć wszelkich starań, aby babcie poczuły się tego dnia naprawdę wyjątkowo.

Dzień Dziadka
Dzień Dziadka obchodzimy w Polsce 22 stycznia - czyli jeden dzień po dniu Babci. W praktyce często się zdarza, że odwiedzamy naszych dziadków raz i wtedy wręczamy im drobne prezenty lub kwiaty. Nie mniej i Dziadek doczekał się swojego dnia, w którym wszystkie wnuczki i wnukowie mają wyjątkową okazję, aby wyrazić swoim im wdzięczność. Dziadek w tym szczególnym powinien dniu poczuje się wyróżniony i doceniony, niech wie, że jego wnuczęta są wdzięczne, za każdą spędzoną z nim chwilę. Przecież to jego mądrość i doświadczenie pomagają nam w wielu momentach naszego życia. Jest podporą całej rodziny, zna najbardziej niezwykłe opowieści, bardzo go kochamy, tak jak on nas, dlatego w jego dniu – Dniu Dziadka sprawmy mu wielką radość i niespodziankę, na jaką w pełni zasługuje. Podarujmy mu więc niezwykłe chwile, aby Dzień dziadka na zawsze pozostał w jego pamięci.

Wszystko to co najlepsze...
Największą radością dla Dziadków jest sam fakt, że pamiętamy o nich tego dnia. Odwiedziny w tym dniu są dla nich naprawdę wzruszające, czują się docenieni i kochani. My dorośli składamy życzenia, wręczamy drobne upominki lub też kwiaty, a wszystko to ze szczerego serca. Potem zasiadamy przy wspólnej herbacie, aby rozkoszować się wspólnymi chwilami w gronie rodzinnym.
Również dzieci maja swoje podarunki dla swoich ukochanych dziadków. Nic nie sprawia większej radości iż własnoręcznie zrobiony prezent. Laurki, bukieciki kwiatuszków, zakładka do ksiązki, wyuczone wierszyki itp. Możliwości na wykonanie podarunku jest wiele, ale efekt tylko jeden, niepowtarzalny: łzy wzruszenia i uśmiech na twarzach Dziadków.

źródło: poradnikmamy.pl


Ciekawostki